Leczenie endodontyczne (czyli kanałowe)


 

Obecnie wiele zębów, które jeszcze nie tak dawno były skazane na usunięcie można leczyć i uratować tą metodą. Leczenie kanałowe pozwala nam uniknąć kosztownych, skomplikowanych rozwiązań implantologicznych i protetycznych.
Warto skorzystać z tej szansy...

 

Leczenie kanałowe jest konieczne gdy:

  • ząb zaczyna boleć
  • jest wrażliwy na nagryzanie
  • jest wrażliwy na zmiany temperatury
  • jest wrażliwy na dotyk
  • ząb zmienia kolor na ciemniejszy niż pozostałe zęby w wyniku wypadku lub urazu
  • ząb złamaniu
Endo

Endodoncja mikroskopowa

Endo

Usuwanie złamanych narzędzi

Endo

Powtórne leczenie kanałowe

Endo

Trudne przypadki

Endo

Wymiana niefunkcjonalnych wypełnień na nowe

Endo

Usuwanie przebarwień

Endo

Leczenie zębów z próchnicą

precyzyjne leczenie wykonane z wykorzystaniem lupy, mikroskopu

 

Leczenie kanałowe polega na usunięciu zmienionej chorobowo miazgi (nerwu) zęba, pozbyciu się chorobotwórczych drobnoustrojów i szczelnym wypełnieniu całego systemu kanałów korzeniowych specjalnym materiałem. System kanałów, to często skomplikowana sieć połączeń, odgałęzień bocznych i zakrzywionych kanalików. Znalezienie ich jest możliwe wyłącznie dopiero pod powiększeniem, a zatem mikroskop jest tutaj nieoceniony. Za jego pomocą można zajrzeć do wnętrza kanałów korzeniowych, ocenić ich długość i kształt, zlokalizować ewentualne przeszkody (obliteracja, złamane narzędzie) lub uszkodzenia ściany korzenia (pęknięcie, perforacja).

Mikroskop pozwala na precyzyjne przeprowadzenie zabiegu i zminimalizowanie ewentualnych niepowodzeń terapeutycznych. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu, Koferdam (ślinochron)koferdamie - izolacja od bakterii znajdujących się w ślinie i przy użyciu endometru.

 

Tak jak przy każdym leczeniu nikt nie może mieć stuprocentowej pewności powodzenia. Istnieją jednak duże szanse, że chory ząb, dzięki nowoczesnej metodzie leczenia endodontycznego będzie zdrowy przez wiele lat.

Linki do pobrania