Implanty

Jesteśmy certyfikowanymi praktykami Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego
 
Utrata nawet pojedynczego zęba powoduje, że pozostałe zęby są nienaturalnie przeciążone, co może prowadzić do odchyleń z prawidłowego położenia, a nawet złamań pozostałych. Implant to śruba tytanowa, która zastępuje korzeń brakującego zęba. Na tej śrubie odtwarzamy utracony ząb. Dzięki temu nie jest konieczne szlifowanie zębów sąsiednich.
002_1

Etap 1

004_1

Etap 2

005_1

Etap 3

007_1

Etap 4

 

Odbudowa kości

 

Implant, aby funkcjonował prawidłowo musi być wprowadzony w zdrową, odpowiednich rozmiarów kość szczęki lub żuchwy, która zapewnia mu dobre podparcie i całkowicie go przykrywa.

Niestety po utracie zębów kość dość szybko obniża się i robi się wąska. Często jest za nisko i za wąsko żeby wprowadzić implant. Musimy się wtedy wspierać zabiegami regenerującymi kość wyrostka zębodołowego i pokrywające go tkanki miękkie, takimi jak podnoszenie zatoki szczękowej , poszerzanie wyrostka zębodołowego, pogrubianie błony śluzowej czyli zabiegami augmentacyjnymi.

Używa się do tego różnego rodzaju biomateriałów, jak również kości własnej pacjenta pobranej w obrębie jamy ustnej oraz fibryny bogatopłytkowej (prf) pozyskanej z krwi pacjenta.

Wszystko to umożliwiając implantację, jednocześnie zapewnia zębom ( naturalnym i osadzonym na implantach) długotrwałą stabilność i doskonałą estetykę odpowiadającą oczekiwaniom.

Linki do pobrania