Gabinety

 
wieldent-logo-MED

+48 58 306 87 22

ul. Strzelców Karpackich 6D/16
80-041 Gdańsk
 
 
wigodent-logo-MED

+48 58 660 01 33

ul. Makuszyńskiego 18
81-595 Gdynia
 

Sprzęt

 

Mikroskopy zabiegowe, lupy, piezosurgery, endometry, radiowizjografia pozwalają z perfekcyjną precyzją przeprowadzić kompleksowe leczenie stomatologiczne.

Wirówka laboratoryjna

W naszej praktyce korzystamy z najnowszych osiągnięć nauki i technologii. Jednym z nich jest wykorzystanie w trakcie zabiegów fibryny bogatopłytkowej czyli PRF( Platelet Rich Fibrin). Fibryna jest jednym z białek osocza krwi biorącym udział w krzepnięciu. PRF uzyskujemy poprzez odwirowanie w wirówce laboratoryjnej krwi żylnej pacjenta pobranej bezpośrednio przed zabiegiem. Z fibryny bogatopłytkowej uzyskujemy biomateriał działający p/bólowo, p/zapalnie oraz wspierający gojenie, regenerację i tworzenie tkanki łącznej i kości podczas zabiegów implantacji, podczas zabiegów periodontologicznych lub po ekstrakcji zęba. Największą zaletą tej metody jest biokompatybilność i autogenność materiału, tzn. jest to materiał pochodzący z odpowiednio spreparowanej własnej krwi Pacjenta, a nie substancja sztuczna, niosąca ze sobą ryzyko nieprzyswojenia przez organizm lub wystąpienia reakcji uczuleniowej.

Piezosurgery

Zabiegi chirurgiczne przeprowadzane za pomocą urządzenia piezosurgery są dla Państwa mniej traumatyczne i mniej rozległe od tych samych zabiegów wykonywanych metodami klasycznymi. Gojenie się ran i rekonwalescencja jest krótsza i mniej dokuczliwa.

Mikroskopy zabiegowe

System kanałów, to często skomplikowana sieć połączeń, odgałęzień bocznych i zakrzywionych kanalików. Znalezienie ich jest możliwe wyłącznie dopiero pod powiększeniem, a zatem mikroskop jest tutaj nieoceniony. Za jego pomocą można zajrzeć do wnętrza kanałów korzeniowych, ocenić ich długość i kształt, zlokalizować ewentualne przeszkody (obliteracja, złamane narzędzie) lub uszkodzenia ściany korzenia (pęknięcie, perforacja). Mikroskop pozwala na precyzyjne przeprowadzenie zabiegu i zminimalizowanie ewentualnych niepowodzeń terapeutycznych.

kamera wewnątrzustna

Umożliwiamy pacjentom obserwowanie naszej pracy i jej efektów na ekranie monitora, dzięki kamerze wewnątrzustnej.

Laser biostymulacyjny

Stosujemy laser biostymulacyjny, jako leczenie uzupełniające wielu schorzeń jamy ustnej lub w trakcie rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych. Laser wykorzystuje różne dlugości fali światła czerwonego i podczerwonego i precyzyjnie dobiera dawkę promieniowania (indywidualnie dla każdego pacjenta). Światlo lasera zmniejsza dolegliwości, oraz przyspiesza powrót do zdrowia ( działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęk, działa miejscowo sterylizująco). Przyśpiesza to gojenie po resekcjach, zabiegach na tkankach miękkich, po ekstrakcjach zębów. W implantologii wspiera gojenie i zapobiega odrzuceniu implantu. Pomaga w trakcie leczenia chorób tk. miękkich, dziąseł i błony śluzowej, takich jak afty, opryszczka oraz parodontozy.

Laseroterapia sprawdza się również w zapaleniach miazgi zęba, leczeniu neuralgii, dolegliwości stawów skroniowo-żuchwowych, zapalenia zatok, odczulaniu odsłoniętej zębiny i powierzchni korzeni.

Biostymulacyjne działanie wiązki światła lasera wykorzystujemy również w medycynie estetycznej i anti-ageing. Poprawia ona wygląd i stan skóry, (zmniejsza drobne zmarszczki, leczy i zmniejsza zmiany na skórze, sprawdza się w walce z trądzikiem, rozstępami, przeciwdziała łysieniu).

 
Restrykcyjnie podchodzimy do procedur higienicznych by zapewnić Państwu maksymalne bezpieczeństwo przed zakażeniami krzyżowymi. W jamie ustnej może mieć początek wiele poważnych chorób i dolegliwości, mających wpływ na pracę całego organizmu, a więc Państwa kondycja zdrowotna zależy w wielu przypadkach od zdrowia zębów. Dlatego dużą wagę przywiązujemy do przekonania naszych pacjentów, że zyskując piękny uśmiech zyskują także zdrowie.